Svatba na farmě 15. 8.2020

Na Ájurfarmě GJÁNI se v sobotu konala svatba po indicku. Bylo to jaksepatří. Krásná nevěsta Kačenka – Kaki – Kamala v sárí a Martin – Tesař v kurtě. Ájurvédačárja Govindží vyprávěl o vztahu dětí a rodičů, o vzájemném pochopení, obětavosti, konání, lásce a ochraně. Agnihotra byla silným zážitkem nejen pro nevěstu a ženicha, jejich rodiče ale pro všechny zúčastněné. Výjimečnou atmosféru navodily manželské sliby. K této svatbě nepotřebovali prstýnky, předávali si květinovou málu. Tu dostali i rodiče Katky i Martina. V rámci svatebního obřadu se na předem vysypanou mandalu (kameny, koření, různé barevné luštěniny a drahokamy a polodrahokamy) uložil kámen jako pamět-ník. Hned vedle se zasadil dub. Každý rituál doprovázely mantry a posvátná atmosféra. Následovala hostina – sada rýže, královský puláu, sabdží cuketa rajče, kadí pakorí, dahi pakori, zeleninový dál – polévka, velmi ostré čatní, kosové čatní, kchír, purí a salát. Skupinky se družily, prolínaly, seznamovaly. No a pak jsme se zase vrátili do Šakti sálu, kde se hosté ujali slova a vyprávěli, vzpomínali, blaho-přáli. Kolem plno štěstí, radosti, slziček, pohody i plnosti.
Svět se zastavil a všichni jsme získali nezapomenutelné zážitky, nová přátelství, poznatky, přesvědčení.
Po občerstvovací pauzičce se bubnovalo, zpívalo, povídalo. Na závěr setkání jsme omovali a to v té oživené místnosti Šakti sálu se dělo samo.
ÓM – AUM – znělo uvnitř i venku až jsme nakonec nevěděli, jestli vůbec jsme.
Svatba bylo povedené setkání.

Díky konání velkého Dharma týmu –

Luky Lakshmana, Roman velká duše Gjáni (pódium v Šakti sále). Nové WC vybudovali Roman, Milan, Tomáš a Luky. Vše pod vedením Govindadžího. Vzniklo nádherné dílo a farma zase vykvetla, protože měla pro koho.
Šakti sál i cestu k němu krásně vyzdobily Margi – Margaréta Tomek, Lenka 000, Gabriela Prihodová – Jogabi, Nandi poutal výzdobu vysoko v krovech, ….
Velké díky patří i Janě, Janákovi a Jandě za její péči a obětavost.
Za nádherné fotky velký dík Hanka Fabienna (zlatíčko).
Velkou hostinu uspořádal – Roman (šéfkuchař z Bulovky)
Kí džaja všem – brávo všem.
Obřadu se zúčastnil i pan Michal Vitmajer, starosta obce Chudíř, který poblahopřál a předal košík českých minikoláčků.
Děkujeme a za to obec milujeme.

Our Visitor

003977
Users Today : 0
Total Users : 3977
Views Today :
Total views : 8511
Server Time : 2024-06-18